Loading...
budowanieelewacje

Przepiękny wygląd domu – elewacje

elewacja

Elewacje, izolacja, ocieplanie styropianem!

Budowa domu to z pewnością ogromna inwestycja, która nie raz okazuje się być naszym największym wydatkiem w swoim życiu. Budując nowy dom bardzo często przyjdzie nam w nim dożyć swoich ostatnich dni, a więc dobrze jeśli będzie on nie tylko wygodny, ale także piękny. Z budową domu wiąże się wiele formalności, które musimy załatwić na początku. Nadchodzi także moment, gdzie musimy wybrać jakiś projekt swojego przyszłego domu. W biurze projektowym można skorzystać z gotowych projektów katalogowych lub po prostu zlecić wykonanie takiego projektu od zera.

elewacje

Elewacje domów

Druga opcja będzie oczywiście o wiele droższa, ale pozwoli nam maksymalnie dopasować dom do swoich wymagań. Mając przed oczami projekt naprawdę warto zwrócić uwagę na jego elewacje. Liczy się przecież nie tylko wnętrze domu, ale także jego zewnętrzny wygląd. Elewacja na domu powinna być po pierwsze bardzo wytrzymała. Oszczędzając na materiałach do budowy elewacji robimy tak naprawdę oszczędności pozorne. Wystarczy mocna zima, szybkie roztopy i zamarzanie, a po roku elewacja może być już do wymiany lub remontu. Elewacje są dzisiaj wykonywane z przeróżnych materiałów. Najbardziej popularne są oczywiście panele plastikowe, z których niejako układa się taką elewację. Często stosuje się także drewnianą elewację. Drewno jest bardzo piękne, ale jednak ma ogromną wadę. Jeśli nie kupimy drogiego i wytrzymałego drewna to co roku będzie trzeba je odpowiednio konserwować. Generuje to dodatkowe koszty, ale jest także bardzo pracochłonne. Wybierając drewnianą elewację o dużej wytrzymałości zapłacimy za nią na pewno dużo więcej, ale z drugiej strony nie będziemy się nią musieli martwić przez długie lata. Ważny jest także sam montaż elewacji. Jeśli zrobi to mało fachowa firma to wszystko bardzo szybko może zacząć się sypać. Do wykonania elewacji dobrze jest zatrudnić firmę z polecenia naszych znajomych czy rodziny. Jeśli nie mamy takiej możliwości to zawsze można skorzystać z internety i tam poszukać opinii o firmach. Dbałość o szczegóły, w przypadku budowy domów, zapewnia właśnie największe oszczędności.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][responsive_vid][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *